jinýma očima

Reference od klientů a profesních kolegů

DILEMA VOLBY

Řešila jsem zásadní životní rozhodnutí, které mi už dva roky leželo v hlavě. Oddalovala jsem to a problém se vracel.
Paní Těthalová, díky své empatii a schopnosti rozeznat jemné niance mezi koučovacím a terapeutickým přístupem, mě velmi rychle dovedla k podstatě mého problému. Citlivě rozpoznala hlubší souvislosti. Je u ní vidět, že zájem o mě jako člověka a jedinečnou osobnost je opravdový. Sezení s ní mě dokázalo zpomalit a ona naslouchala. Společně jsme se dokázaly zamyslet, pojmenovat důležité věci a já sama jsem si přišla na to, co vlastně chci. Dovedla mě k tomu.
Koučování je v dnešní hektické době skvělá technika jak se zastavit, rozhlédnout se a dále směrovat. Je to způsob, jakým si sami přijdeme na to, co doopravdy potřebujete. Miluši Těthalovou mohu vřele doporučit.
Jana, 26 let, absolventka Masarykovy univerzity


KOMUNIKAČNÍ BARIÉRY V KOLEKTIVU

Najmout si koučku pro řešení zablokované komunikace v pracovním kolektivu byla novinka, která na počátku vzbuzovala pochybnosti a mírnou skepsi. Miluše nás ale velmi překvapila a rychle navedla na cestu, jak náš problém vyřešit. Má skvělý odhad na lidi a vycítí atmosféru situace.
Byla vnímavá a přirozená. Pomocí speciálních her a technik uvolnila emoce a dovedla nás k problému, který nás pálil.
Ukázala nám, jak zlepšit tok komunikace a společně jsme nastavily pravidla. Rozklíčovala zásadní problémy, které jsme mezi sebou měly. Upevnila role v týmových pozicích tam, kde to bylo potřeba.
Největší přínos pro nás byla možnost podívat se na naše vztahy z jiného úhlu. A také velmi oceňujeme absolutní diskrétnost a profesionalitu.
Michaela, 45 let, specialista ve vzdělávání


ANGAŽOVANOST PRO INDIVIDUÁLNÍ PŘÍBĚH

Na Miluši jsem měla a mám výborné ohlasy od různých lidí. Oceňuji její velké osobní nasazení, komplexní a osobitý přístup k člověku. Velmi rychle odhadne lidské kvality.
Jsou za ní výsledky, úspěchy a stabilní klientela.
Má v sobě pokoru a skvěle se s ní spolupracuje po stránce odborné i organizační.
Má odžity důležité životní fáze, dokáže naslouchat a poskytovat odpovídající zpětnou vazbu.
Je diskrétní a mohu se na ni kdykoliv spolehnout. Je to člověk, který je přirozený a v osobním kontaktu působí uvolněně, což je předpokladem pro tuto práci.
Lenka, 35let, projektová manažerka, mezinárodní projekty


ZMĚNA V PRACOVNÍM ŽIVOTĚ

S výrazem „coaching“ jsem se setkal teprve před nedávnem. Provozuji masérskou praxi dva a půl roku a je to má první zkušenost s pozicí OSVČ. Už od začátku živnosti, jsem byl nucen se potýkat s problémy, jak se uplatnit při velké konkurenci a v oblasti s vysokou nezaměstnaností a nízkými příjmy. Převážně takto jsem vnímal podstatu svého nepříliš uspokojivého finančního stavu. Mimo to, i v oblasti soukromého života jsem prožíval velmi náročné období.
Mám pocit, že „coaching“ přišel v pravou chvíli. Tato metoda mě překvapila svou velkou přesností definovat jádro problémů a schopností nalézt na ně rychlá a jednoduchá řešení. Možnost uvidět velký potenciál vlastních možností a síly svého záměru. Vrátit se zase zpátky do radosti ze zodpovědnosti za svůj život a jeho plného uchopení s důvěrou. Byl jsem překvapen rychlými změnami a zdánlivě náhodnými vyústěními situací, po našem prvním sezení.
Coaching vás nutí jít na dřeň své osobnosti a vždy je to tvrdá práce pro oba zúčastněné. Jsem rád, že jsem se s ním setkal v podobě Milušky, která této účinné metodě, jež by mohla někdy působit až přísně, dodává úžasný lidský rozměr a porozumění. Děkuju a přeju všem, co hledají cestu, podobné zážitky a Milušce spoustu energie a nadšení, které obdivuju.
Stanislav, 38 let, OSVČ


VYSTOUPENÍ Z BLUDNÉHO KRUHU

Domněnky a nerealistické představy nás mohou zacyklit v iluzích a zamknout v bludném kruhu někdy na dlouhé týdny, měsíce i roky. Intuice i pocity v některých případech selhávají. Například, když jsme pod vlivem emocí, které více ničí, než dávají.
Nečekala jsem, že svěřit se kamarádce, která ovládá metodu koučování, mi zásadně pomůže. Ale pomohlo. A velmi. Naprosto nekompromisně mě přinutila vyslovit, vlastně zhmotnit domněnky. Zjistila jsem, že byly mylné. A že jsem věci vnímala jinak, než ve skutečnosti byly. Problém jsem tím pádem mohla vyřešit. Stálo to velké úsilí, sebezapření a odvahu, ale vystoupila jsem z bludného kruhu. Neskutečně se mi ulevilo. Musím Milušku vřele doporučit. Možná znáte ten pocit, když se znovu zhluboka nadechnete a uvědomíte si, jaké poklady kolem sebe reálně máte. Tak k tomu pocitu vás ona neomylně přiblíží.
Lenka, 40let, brand manager, FMCG