Už vím, pro koho tu jsem

Posted by | No Tags | Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Už vím, pro koho tu jsem

 

Mezinárodní týden koučování proběhl ve druhé polovině května všude ve světě, v celé republice i ve Zlínském kraji. A bylo mi ctí se jej účastnit. Nejen že mi umožnil spoustu setkání s inspirativními lidmi, které jsem po celý týden měla možnost potkávat, ale především mi dal odpověď na jednu velmi důležitou otázku: Pro koho je práce s koučem vhodná? Komu může nejvíce pomoct?

 

Při své práci už jsem se setkala s nejrůznějšími typy klientů. Během týdne, kdy měli lidé možnost vyzkoušet si koučování zdarma, si mé služby vyzkoušely další typy. A já jsem si tak mohla při rozhovorech s nimi vytipovat dva okruhy potenciálních klientů, kterým by naše práce mohla být nejvíce prospěšná.

 

První skupinou jsou končící studenti vysokých škol. Získali zkušenosti a vědomosti, titul… Ale často stále ještě nemají jistotu v tom, co chtějí v životě dále dělat, co dokázat, čím se živit, jak nabyté zkušenosti zúročit. O tom všem si však můžeme povídat a společně nacházet možnosti, jak dát svému životu správný směr.

 

Tito mladí lidé mají velmi otevřené vědomí ve smyslu svých vizí, jen jim chybí konkrétní impuls k tomu správnému nasměrování. Koučovací přístup se ukázal v jejich případě jako velmi efektivní nástroj. Východisko, které vystihuje podstatu problému a pomáhá budovat život bez vnitřních bariér a omezení. Uvědomila jsem si, jak silně vnímají dnešní mladí lidé potřebu pracovat na svém osobním rozvoji, berou to jako naprostou samozřejmost. Výsledky se dostavují v jejich případě velmi rychle a dávají mé práci obrovský smysl.

 

A pak jsou zde ženy ve středním věku. Jak jsem pochopila, tento čas je pro mnohé z nich zlomový. Buď mají rodinu a malé děti, nedostatek času na sebe a obavy z návratu do práce, kde jim dle jejich mínění často „ujel vlak“. A navíc pochybují, zda o matku s dětmi budou mít zaměstnavatelé zájem.

 

A nebo mladé ženy, které řeší dilema: rodina, nebo kariéra? Zvládnu obojí? Co když o něco z toho přijdu? Mám dělat kompromisy? Řeší pocit uvědomění si vlastní hodnoty a identity. A čím dál větší je v dnešní společnosti skupina žen, kterým ve věku okolo třicítky schází partner vhodný k založení rodiny. Jsou krásné, mladé, inteligentní a soběstačné, ale onen „princ na bílém koni“ stále nikde…

 

Poznáváte se? Nebo alespoň částečně? Ozvěte se mi (www.mt-kouc.cz/), můžeme společně na ujasnění vašich priorit a životních cílů pracovat.

 

Pochopitelně nevylučuji, že i jiné skupiny mohou v koučinku najít cestu k svým vizím. Koučink je vhodný pro všechny, kteří chtějí na sobě pracovat. Nejsou pouhé oběti! Chtějí změnit svůj postoj k situaci, nebojí se vystoupit ze své pomyslné komfortní zóny.

DSC_8556s


Žádný komentář

Comments are closed.