7 věcí, po kterých lidé touží (a jaké jsou ty vaše)

Posted by | No Tags | Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7 věcí, po kterých lidé touží (a jaké jsou ty vaše)

Už jste si někdy položili otázku, po čem doopravdy bytostně, niterně toužíte?

Udržuji pravidelný kontakt s kamarádkou-koučkou. Po nás obě je to takový „mentorský a supervizní“ vztah, umocněn přátelstvím. Jednoho dne mi od ní přišla zpráva: „Mili, napiš mi sedm věcí, po kterých toužíš.“ Sedla jsem si a začala psát – bylo to rychlé a spontánní. Chci se s vámi o těch svých sedm podělit. A zajímá mě, do jaké míry se shodují s těmi vašimi…

Sounáležitost a láska

Záměrně tyto dvě věci spojuji, protože spolu bytostně souvisí. Toužím po lásce jako své vnitřní duchovní podstatě, a to ve všech rovinách. Není v tom nic sexuálního. A proč s láskou jmenuji sounáležitost? Jednoduše proto, že tu nejsme sami pro sebe. Chci žít v sounáležitosti a lásce se svým partnerem, dětmi, rodiči a příbuznými. Do této oblasti patří i mí přátelé.  Lidé, které jsem potkala, a kteří obohatili můj život svou jedinečností. Byli a jsou pro mne neustále obrovským přínosem…

Svoboda

Chci mít svobodu, a to znamená především vědomí, že se mohu svobodně rozhodnout. Důležitým faktorem svobody, kterou mám na mysli, je ale také skutečnost, že nesu za svá rozhodnutí důsledky, ať už jsou pro mě dobré, nebo zlé.

Uznání

Toužím po uznání, že věci, které dělám, mají smysl. Že jsou důležité nejen pro mě, ale i pro druhé. Chci v životě potkávat lidi, kteří mě obohatí. Budu neskonale vděčná, když i já budu moci nějakým způsobem obohatit něčí život. Může to být jen zdánlivá maličkost, jen střípek do mozaiky událostí.

Důstojnost

Chci si za všech okolností zachovat důstojnost. Chci žít ve vnitřním řádu. S pocitem, že to, co dělám, je správné a dobré; povznášející a prospěšné nejen pro mne, ale i pro druhé. Důstojnost ve mně rezonuje také ve smyslu hodnot a určitého vědomí člověka, jeho práv a významu.

Víra

Člověk, který žije ve víře, je celistvý. Lidé, kteří nemají víru, nebo ji ztratili, jako by ztratili sami sebe. Víra nás může podržet v momentech, kdy nám život přináší do cesty utrpení a bolest. Je podstatou našeho vnitřního JÁ, patří sem naše DUŠE. Chci být v kontaktu se svou duší. Nezáleží, zda se nazýváte křesťanem, buddhistou, nebo jen žijete s vírou, že nad námi existuje nějaká vyšší moc. Kolik je lidí, tolik je i podob víry.

Zdraví

Pokud máme zdraví v pořádku, bereme jej většinou úplně automaticky. Ale v momentě, kdy zdraví ztrácíme, zapomínáme na vše ostatní, a jediné, na co myslíme, je skutečnost, že chceme být opět zdraví. Neberme automaticky to, že jsme zdraví. Děkujme za to a pečujme o sebe.

Práce

Práce je součástí osobní identity člověka. Každý zdravý člověk by měl pracovat. I já toužím po práci, která mě bude naplňovat, dávat smysl. Budu z ní mít užitek nejen já, ale i ostatní.

A jaké touhy a případně hodnoty jste si dosadili vy?

IMG_6244


Žádný komentář

Comments are closed.